Starši, ki želite okrepiti svoje starševske kompetence, vabljeni k vpisu v program treningov starševstva NEVERJETNA LETA, ki bo pričela v drugi polovici januarja. Treningi potekajo 1-krat tedensko v popoldanskem času in trajajo okvirno 15 tednov. V času obiskovanja programa vam nudimo brezplačno varstvo otrok z zanimivimi in zabavnimi delavnicami.

Izsek iz članka Treningi starševstva na Koroškem: Kritika zatira, pohvala spodbuja (Jasmina Detela, Večer):
“Veliko je usmeritev za starše, da se najprej naučijo, kako naj sami ravnajo v kriznih situacijah, in potem to pokažejo otrokom. Učimo se tudi uporabljati besede, da prepoznajo čustva. Vsa čustva so dovoljena, prav je, da se jih zavedamo in ubesedimo ter se naučimo, kako ravnati, kadar smo žalostni, jezni … Pomembno je tudi, da smo starši usmerjeni k pozitivnim stvarem, da pohvalimo in poudarimo, kar otrok naredi prav, saj bo pozitivno raslo, kritika oziroma kritičnost pa lahko zatira. To je konkreten preobrat, ki ga mora vsak posameznik narediti v glavi.”

E-prijavnica: shorturl.at/hqwG9
Več info: centerzadruzine@mocis.si, 070 604 457