Voditeljica prireditve Bernarda Žarn.

V ponedeljek, 2. decembra 2024, smo bili v Narodni galeriji v Ljubljani na dogodku Lahko si navdih! priča izjemnim zgodbam, ki so jih na področju vseživljenjskega učenja v preteklih letih že ustvarili izjemni posamezniki. Pa tudi več posameznikov, ki so se povezali v izjemne skupine.

Dogodek Lahko si navdih!

Na dogodku so predstavili prenovljen koncept priznanj Andragoškega centra Slovenije (ACS). Ta že od leta 1997 simbolizirajo izjemne dosežke in predanost vseživljenjskemu učenju, zdaj pa so dobila svežo podobo v okviru projekta Ozaveščanje za vseživljenjsko učenje in kampanje Lahko.si, katerega del je tudi MOCIS.

Koordinatorji projekta Ozaveščanje za VŽU iz 12 slovenskih regij.

Razpis za priznanja ACS 2025 je zdaj uradno odprt, z njim pa želimo počastiti posameznike in ustanove, ki z inovativnostjo, pogumom in predanostjo premikajo meje na področju vseživljenjskega učenja.

mag. Urška Bittner Pipan, dr. Nataša Potočnik in mag. Zvonka Pangerc Pahernik.

Prijave navdihujočih zgodb so odprte do 20. januarja 2025. Pozivamo vas, da sodelujete in predstavite tiste, ki s svojo zgodbo navdihujejo ter prijavite navdihujoče zgodbe!

Pretekli dobitniki priznanj ACS.

Dogodek je navdušil z glasbo in plesom Prifarskih muzikantov (z Jasmino Levičar, dobitnico priznanja ACS 2013) in plesne šole Alice Stojko Saliu (dobitnice priznanja zglednim učečim se ACS 2023 – ADC PLESNI CENTER Ajdovščina), ter s pričevanji preteklih nagrajencev, ki so preobrazbo skozi učenje izkusili sami.

Dr. Nataša Potočnik, direktorica ACS.

Dr. Nataša Potočnik, direktorica ACS, je poudarila:

»Priznanja ACS so neprecenljivo orodje za spodbujanje vključevanja, izboljšanje dostopa do izobraževanja ter krepitev vrednot učenja kot temeljne pravice vsakega posameznika. Z njimi ACS uresničuje svojo vizijo bolj izobražene, vključujoče in trajnostno naravnane družbe. Prenova priznanj odraža našo predanost širjenju kulture vseživljenjskega učenja ter osvetljevanju zgodb, ki navdihujejo.«

Mag. Zvonka Pangerc Pahernik, dr. Zoran Jelenc, dr. Nataša Potočnik, Dejan Crnek, mag. Urška Bittner Pipan, Rajko Horvat in Natalija Planinc.

Andragoški center Slovenije želi z dogodkom širši javnosti približati vrednote učenja in poudariti pomen prenašanja znanja na druge. Priznanja ACS so odraz družbenih sprememb, ki izpostavljajo moč notranje motivacije in pomen dostopnosti znanja vsem generacijam.

Za dodatne informacije obiščite:

www.lahko.si in tvu.acs.si/sl/priznanja.

 

Navdihujočo zgodbo lahko prijavite tukaj:

www.acs.si/aktualno/novice/priznanja-acs-2025-prijavite-navdihujoco-zgodbo

Avtor fotografij: Rok Mlinar

Projekt vodi Andragoški center Slovenije, sofinancirata ga Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus (ESS+).